Nowe ryby na świątecznym stole

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy na naszych stołach obowiązkowo goszczą ryby. To nieodłączny element tradycji oraz bardzo ważny symbol wigilijnej kolacji. Chociaż w polskich domach nadal króluje karp pod różnymi postaciami, coraz częściej decydujemy się także na inne ryby. FJØRD FISKURSSON podpowiada na które gatunki powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań do wigilijnej wieczerzy.
Fjord
Zdrowe tłuszcze pomogą zachować zdrowie zimą

Zimą powinniśmy dbać o siebie szczególnie, ponieważ to wtedy najczęściej zapadamy na różne sezonowe dolegliwości. Poczynając od przeziębień, a kończąc na spadku nastroju. Dlatego właśnie teraz warto zainwestować w swoje zdrowie. Co zrobić, aby choroby omijały nas szerokim łukiem? Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o odpowiednim odżywaniu i diecie bogatej w zdrowe tłuszcze i ryby.


Fjord

Dlaczego warto wybierać ryby z zimnych mórz?

Dietetycy od lat zalecają spożywanie mięsa ryb, ze względu na to, że są świetnym źródłem białka oraz zwierają mnóstwo zbawiennych kwasów omega-3. Największą ilość kwasów omega-3 znajdziemy w rybach z zimnych mórz północnych, dlatego też uważane są one za najzdrowsze. Które gatunki ryb powinniśmy zatem dodać do naszej codziennej diety?


Fjord

Ryby pomagają utrzymać doskonałą sylwetkę

Formę buduje się cały rok. Dlatego nawet jeśli Twoja tegoroczna wersja „beach body” odstawała od ideału, nie przestawaj walczyć. W kolejnym sezonie będziesz pękać z dumy, że wytrwałeś w swoich postanowieniach. Zdziwisz się, jak jedzenie ryb pomaga utrzymać doskonałą sylwetkę.


Fjord.

Niedoceniane ryby w diecie Polaków

Ryby mają korzystny wpływ na pracę serca i wzrok, zmniejszają ryzyko alergii, a także wygaszają stany zapalne. Lista zalet rybnej diety stale się wydłuża. Wszystko dzięki zbawiennym kwasom omega-3 zawartym w rybach. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie ryby są bogate w cenne walory prozdrowotne – które gatunki zatem powinniśmy wybierać?


Fjord.

Sezon grillowy w pełni. Najlepsze przepisy na dania i przekąski z rybą w roli głównej

Lato nieodłącznie kojarzy się z sezonem grillowym i piknikowym. W letnie popołudnia chętnie spotykamy się z przyjaciółmi, wspólnie cieszymy się piękną pogodą i spędzamy czas, gotując i grillując. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na wyjątkowe dania z rybą w roli głównej! Te pyszne, a jednocześnie zdrowe przekąski, urozmaicą każde wakacyjne przyjęcie.